Již proběhlo

Speciální kurz drátované misky v Táboře (jednodenní)

Sešly jsme se v pátek 22. 6. 2018 v 16:30 v kreativním obchodě U Lenochoda v Táboře. V tomto speciálním čtyřhodinovém kurzu jsme si vyrobily drátovanou misku. Poprvé byla možnost se naučit spirálový výplet, který je ideální pro zhotovování prostorových 3D předmětů. I přes potřebu větší síly v rukou účastnice misku úspěšně zvládly.

Drátenický kroužek v Táboře (4 lekce)

Scházely jsme se 4 pátky za sebou od 16.2. 2017 v 17:00 v kreativním obchodě U Lenochoda - Klokotská 1 Tábor. Vytvořily jsme si si ptáčka jako drátovaný závěs do okna, hlavolam a věšák. Uspořádání prvního drátenického kurzu v Táboře se setkalo s pozitivním ohlasem a účasnice odcházely s úsměvem domů.

Drátenický kroužek klasický v Č. Budějovicích (4 lekce)

Scházeli jsme se od pondělí 20. 11. 2017 v 17:00 v Informačním centru pro mládež (Husova 622/45, České Budějovice) 4 pondělky za sebou. Vytvořili jsme si si drátovaný závěs do okna, drátované přáníčko a fotorámeček Uplatnili jsme tradiční techniky a postupy užívané starými dráteníky. Kolektiv tvořila jak dámská, tak i pánská složka a příjemně se propojovala.

Šperkařský drátenický kroužek v Českých Budějovicích (4 lekce)

Začaly jsme 12.4.2017 ve středu v Informačním centru pro mládež - Radambuk (Husova 622/45, České Budějovice) a scházely se každou středu v 17:00. Vytvořily jsme si harmonickou sadu drátovaných šperků z nerezového drátu. Uplatnily jsme techniku vsazování korálku, ketlování a gizma. Náušnice, náramek a přívěšek jsme doplnily broušenými skleněnými korálky a minerály. Na kurzu se nesla příjemná atmosféra, což potvrdilo i hodnocení kroužku.

Momentka šikovných účastnic kroužku

Drátenický kroužek v Českých Budějovicích (10 lekcí)

Tvořily jsme od 19.října 2016 každou středu odpoledne na Zemědělské fakultě JČU. Vytvořily jsme šperk, odrátovaly skleničku, vytvořily zápich do květináče a zhotovily například vlastní drátovaný věšáček. Naučily jsme se základy ketlování, smyčkový oplet, tradiční ozdobný spirálový výplet, stáčení drátů, černé drátování a další. Pro zpětnou vazbu mohly účastnice na konci kroužku vyplnit jeho hodnocení.

Zpátky na kurzy

V roce 2016 vytvořila Misulka_X, kontakt.