Kurzy a kroužky

Láká Vás drátenické řemeslo, nebo máte zájem prostě vyzkoušet něco neobvyklého? Drátování si můžete osahat přímo na drátenickém kroužku s podobně zaměřenými lidmi.

OBSAZENO: Drátenický kroužek v Českých Budějovicích (4 lekce)

Začínáme v pondělí 20. 11. 2017 v 17:00 v Informačním centru pro mládež (Husova 622/45, České Budějovice) Sejdeme se 4 pondělky za sebou.

Stáhnout leták v PDF

Výrobky a techniky

Vytvoříme si drátovaný závěs do okna, drátované přáníčko a fotorámeček. Uplatníme tradiční techniky a postupy užívané starými dráteníky. Naučíme se pracovat s pružinkami, očky a spirálami a tyto prvky spojovat slabším drátem v celek. Kromě pozinkovaného drátu využijeme i černý železný a pro práci s ním doporučuji pracovní oblečení. (Nebudeme černí jak horníci, ale pro jistotu si stačí vzít starší tričko. K dispozici bude mycí pasta pro umytí rukou.)

Symbolická cena

► 499 Kč za celkem 8 hodin (4 lekce)
platba na účet až do konce týdne 2. lekce (2600540464/2010), VS rok narození
► materiál a pomůcky zajištěny
► individuální přístup v malotřídce

Přihláška a mapa

Přihlášku je možné zaslat nejpozději do začátku akce na email misa@dratenkov.cz a uvedťe prosím celé jméno účastníka, rok narození a telefonní kontakt. Kurz je přístupný pro osoby starší 12 let. Jak dámské, tak pánské ruce jsou vítány.

Všechna místa obsazena!

Informační centrum pro mládež - Radambuk, Husova 622/45, České Budějovice, v přízemí budovy Divadla u Kapličky

Mapa konání kroužku

Již proběhlo: Šperkařský drátenický kroužek v Českých Budějovicích (4 lekce)

Začaly jsme 12.4.2017 ve středu v Informačním centru pro mládež - Radambuk (Husova 622/45, České Budějovice) a scházely se každou středu v 17:00. Vytvořily jsme si harmonickou sadu drátovaných šperků z nerezového drátu. Uplatnily jsme techniku vsazování korálku, ketlování a gizma. Náušnice, náramek a přívěšek jsme doplnily broušenými skleněnými korálky a minerály. Na kurzu se nesla příjemná atmosféra, což potvrdilo i hodnocení kroužku.

Momentka šikovných účastnic kroužku

Již proběhlo: Drátenický kroužek v Českých Budějovicích (10 lekcí)

Tvořily jsme od 19.října 2016 každou středu odpoledne na Zemědělské fakultě JČU. Vytvořily jsme šperk, odrátovaly skleničku, vytvořily zápich do květináče a zhotovily například vlastní drátovaný věšáček. Naučily jsme se základy ketlování, smyčkový oplet, tradiční ozdobný spirálový výplet, stáčení drátů, černé drátování a další. Pro zpětnou vazbu mohly účastnice na konci kroužku vyplnit jeho hodnocení.

Hodnocení kroužků

► „Super přístup lektorky, dobré nápady“
► „Kurz se mi moc líbil - trochu historie, odnesla jsem si zajímavé věci...“
► „Spokojenost - nadšení pro kreativní tvorbu“
► „Moc šikovná lektorka“

Možnost získání odznaků

V rámci drátenických kroužků může absolvent získat řád jako ocenění za jeho práci. Odznaky uděluje lektorka na poslední hodině kroužku. Vlastníkům řádu můžou být poskytnuty některé výhody.


Modrý řád je pro všechny, kteří úspěšně splní úkoly a v rámci kroužku aktivně drátují alespoň 6 hodin.
Zelený řád je pro některé, kteří doloží tvoření i mimo kurz, vyhledávají informace o drátování a snaží se rozvíjet sebe i drátenické řemeslo. Na kroužku mají oddrátováno alespoň XX hodin.
Červený řád obdrží ten, kdo velmi zručně ovládá celou řadu drátenických technik, vytrvale doplňuje své zkušenosti i vědomosti, účastnil se několika kurzů a udrátuje závěrečný výrobek podle zadání lektorky. (Výjimečně může být prominuto.)

V roce 2016 vytvořila Misulka_X, kontakt.