Kurzy a kroužky

Láká Vás drátenické řemeslo, nebo máte zájem prostě vyzkoušet něco neobvyklého? Drátování si můžete osahat přímo na drátenickém kroužku s podobně zaměřenými lidmi.

Šperkařský drátenický kroužek v Českých Budějovicích (3+1 lekce)

Začínáme ve středu 28.11.2018 v 17:00 v Informačním centru pro mládež - Radambuk (Husova 622/45, Č. Budějovice). Každá lekce trvá dvě hodiny. První tři zpoplatněné lekce (28.11.; 5.12.; 12.12.) si vytvoříme sadu drátovaných šperků z nerezového drátu. Poslední, čtvrtá lekce (19.12.) bude vánoční, bez nutnosti předchozí účasti, s dobrovolným vstupným.

Stáhnout leták v PDF

Výrobky a techniky

Náušnice a náramek si vyrobíme pomocí techniky navíjení pružin - tzv. gizma. Komponenty spojíme prostřednictvím techniky ketlování. Dozvíme se vše důležité ohledně pomůcek, svébytného nerezového drátu a jemné šperkařské práce. Naším cílem nebude používat koupené kovové polotovary, ale získat schopnost si je vyrobit. Na vánoční lekci budeme dělat vánoční ozdoby.

Cena za šperkařské lekce

► 480 Kč na osobu včetně materiálu
► platba na účet do začátku 2. lekce (2600540464/2010)
► kleště a pomůcky zajištěny

Cena za vánoční lekci

► dobrovolné vstupné na podporu drátenictví

Přihláška a mapa

Pro účast zašlete prosím přihlášku na e-mail misa@dratenkov.cz a uveďte jméno a telefonní kontakt. Přihlášení účastníci mají přednost před nepřihlášenými, kvůli omezené kapacitě. Kurz je přístupný pro osoby starší 12 let se souhlasem zákoného zástupce. Jak dámské, tak pánské ruce jsou vítány. Zasláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle platné legislativy a GDPR.

Poslat přihlášku

(Odkáže na mailové rozhraní podle Vašeho nastavení.)

Informační centrum pro mládež - Radambuk, Husova 622/45, České Budějovice, v přízemí budovy Divadla u Kapličky Mapa konání kroužku

Hodnocení kroužků

► „Super přístup lektorky, dobré nápady“
► „Kurz se mi moc líbil - trochu historie, odnesla jsem si zajímavé věci...“
► „Spokojenost - nadšení pro kreativní tvorbu“
► „Moc šikovná lektorka“

Podívat se dřívější kurzy

Momentka šikovných účastnic kroužku

Možnost získání odznaků

V rámci drátenických kroužků může absolvent získat řád jako ocenění za jeho práci. Odznaky uděluje lektorka na poslední hodině kroužku. Vlastníkům řádu můžou být poskytnuty některé výhody.


Modrý řád je pro všechny, kteří úspěšně splní úkoly a v rámci kroužku aktivně drátují alespoň 6 hodin.
Zelený řád je pro některé, kteří doloží tvoření i mimo kurz, vyhledávají informace o drátování a snaží se rozvíjet sebe i drátenické řemeslo. Na kroužku mají oddrátováno alespoň XX hodin.
Červený řád obdrží ten, kdo velmi zručně ovládá celou řadu drátenických technik, vytrvale doplňuje své zkušenosti i vědomosti, účastnil se několika kurzů a udrátuje závěrečný výrobek podle zadání lektorky. (Výjimečně může být prominuto.)

V roce 2016 vytvořila Misulka_X, kontakt.