Kurzy a kroužky

Láká Vás drátenické řemeslo, nebo máte zájem prostě vyzkoušet něco neobvyklého? Drátování si můžete osahat přímo na drátenickém kroužku s podobně zaměřenými lidmi.

Již proběhlo: Šperkařský drátenický kroužek v Českých Budějovicích (4 lekce)

Začali jsme 12.4.2017 ve středu v Informačním centru pro mládež - Radambuk (Husova 622/45, České Budějovice), sejdeme se 4x. Další lekce proběhly ve středu 19.4., 26.4. a 3.5. od 17:00.

Prosím paní Martykánovou, aby požádala mailem o foto, mail byl asi špatně opsán.

Výrobky a techniky

Vytvoříme si harmonickou sadu drátovaných šperků z nerezového drátu, na které uplatníme techniku vsazování korálku, ketlování a gizma. Náušnice, náramek a přívěsek doplníme broušenými skleněnými korálky nebo přírodními minerály a polodrahokamy v závislosti na aktuálním výběru.

Symbolická cena

► 480 Kč za celkem 8 hodin (4 lekce)
platba na účet až do konce týdne 2. lekce (2600540464/2010)
► materiál a pomůcky zajištěny
► individuální přístup v malotřídce

Přihláška a mapa

Přihlášku je možné zaslat nejpozději do začátku akce na email misa@dratenkov.cz a uvedťe prosím celé jméno kurzisty, rok narození, telefonní kontakt a buď odpolední, nebo večerní termín. Kurz je přístupný pro osoby starší 12 let.

Poslat přihlášku

Informační centrum pro mládež - Radambuk, Husova 622/45, České Budějovice, v přízemí budovy Divadla u Kapličky

Mapa konání kroužku

Již proběhlo: Drátenický kroužek v Českých Budějovicích (10 lekcí)

Tvořily jsme od 19.října 2016 každou středu odpoledne na Zemědělské fakultě JČU. Vytvořily jsme šperk, odrátovaly skleničku, vytvořily zápich do květináče a zhotovily například vlastní drátovaný věšáček. Naučily jsme se základy ketlování, smyčkový oplet, tradiční ozdobný spirálový výplet, stáčení drátů, černé drátování a další. Pro zpětnou vazbu mohly účastnice na konci kroužku vyplnit jeho hodnocení.

Momentka šikovných účastnic kroužku, lektorka v pozici fotografa

Hodnocení kroužku

► „Super přístup lektorky, dobré nápady“
► „Kurz se líbil, lektorka super, příjemná, ochotná, mladá, obsah ok, víc šperků?“
► „Max. spokojenost :-D“

Možnost získání odznaků

V rámci drátenických kroužků může absolvent získat řád jako ocenění za jeho práci. Odznaky uděluje lektorka na poslední hodině kroužku. Vlastníkům řádu můžou být poskytnuty některé výhody.


Modrý řád je pro všechny, kteří úspěšně splní úkoly a v rámci kroužku aktivně drátují alespoň 6 hodin.
Zelený řád je pro některé, kteří doloží tvoření i mimo kurz, vyhledávají informace o drátování a snaží se rozvíjet sebe i drátenické řemeslo. Na kroužku mají oddrátováno alespoň XX hodin.
Červený řád obdrží ten, kdo velmi zručně ovládá celou řadu drátenických technik, vytrvale doplňuje své zkušenosti i vědomosti, účastnil se několika kurzů a udrátuje závěrečný výrobek podle zadání lektorky. (Výjimečně může být prominuto.)

V roce 2016 vytvořila Misulka_X, kontakt.