Kurzy a kroužky

Láká Vás drátenické řemeslo, nebo máte zájem prostě vyzkoušet něco neobvyklého? Drátování si můžete osahat přímo na drátenickém kroužku s podobně zaměřenými lidmi.

Speciální kurz drátované misky v Táboře (jednodenní)

Sejdeme v pátek 22. 6. 2018 v 16:30 v kreativním obchodě U Lenochoda - Klokotská 1 Tábor (aneb kousek od náměstí v ulici pod hotelem Nautilus.) Za čtyři hodiny si vytvoříme drátovanou misku.

Stáhnout leták v PDF

Výrobky a techniky

Drátovanou misku vytvoříme pomocí spirálového opletu a ozdobíme jí pomocí smyček nebo stáčením drátu. Dozvíme se důležité postřehy ohledně kleští a zejména technické úpravy materiálu. Doporučuji pracovní oblečení. (K dispozici bude mycí pasta pro umytí rukou. Na kurz si můžete přinést brýle pro ochranu zraku.) Po kurzu budete pravděpodobně cítit ruce - věřme, že to vyváží skvělý pocit z vyrobeného a praktického výrobku. :-)

Cena

► 399 Kč za jednodenní kurz (cca 4 hodiny)
► platba na účet do začátku kurzu (2600540464/2010)
materiál, kleště a pomůcky zajištěny (dohromady zpracujeme několik desítek metrů drátu!)
► individuální přístup v malotřídce

Přihláška a mapa

Přihlášku je možné zaslat nejpozději do začátku akce na email misa@dratenkov.cz a uvedťe prosím celé jméno účastníka a telefonní kontakt. Kurz je přístupný pro osoby starší 13 let. Jak dámské, tak pánské ruce jsou vítány.

Poslat přihlášku

(Odkáže na mailové rozhraní podle Vašeho nastavení.)

Již proběhlo: Drátenický kroužek v Táboře (4 lekce)

Scházely jsme se 4 pátky za sebou od 16.2. 2017 v 17:00 v kreativním obchodě U Lenochoda - Klokotská 1 Tábor. Vytvořily jsme si si ptáčka jako drátovaný závěs do okna, hlavolam a věšák. Uspořádání prvního drátenického kurzu v Táboře se setkalo s pozitivním ohlasem a účasnice odcházely s úsměvem domů.

Již proběhlo: Drátenický kroužek klasický v Č. Budějovicích (4 lekce)

Scházeli jsme se od pondělí 20. 11. 2017 v 17:00 v Informačním centru pro mládež (Husova 622/45, České Budějovice) 4 pondělky za sebou. Vytvořili jsme si si drátovaný závěs do okna, drátované přáníčko a fotorámeček Uplatnili jsme tradiční techniky a postupy užívané starými dráteníky. Kolektiv tvořila jak dámská, tak i pánská složka a příjemně se propojovala.

Již proběhlo: Šperkařský drátenický kroužek v Českých Budějovicích (4 lekce)

Začaly jsme 12.4.2017 ve středu v Informačním centru pro mládež - Radambuk (Husova 622/45, České Budějovice) a scházely se každou středu v 17:00. Vytvořily jsme si harmonickou sadu drátovaných šperků z nerezového drátu. Uplatnily jsme techniku vsazování korálku, ketlování a gizma. Náušnice, náramek a přívěšek jsme doplnily broušenými skleněnými korálky a minerály. Na kurzu se nesla příjemná atmosféra, což potvrdilo i hodnocení kroužku.

Momentka šikovných účastnic kroužku

Již proběhlo: Drátenický kroužek v Českých Budějovicích (10 lekcí)

Tvořily jsme od 19.října 2016 každou středu odpoledne na Zemědělské fakultě JČU. Vytvořily jsme šperk, odrátovaly skleničku, vytvořily zápich do květináče a zhotovily například vlastní drátovaný věšáček. Naučily jsme se základy ketlování, smyčkový oplet, tradiční ozdobný spirálový výplet, stáčení drátů, černé drátování a další. Pro zpětnou vazbu mohly účastnice na konci kroužku vyplnit jeho hodnocení.

Hodnocení kroužků

► „Super přístup lektorky, dobré nápady“
► „Kurz se mi moc líbil - trochu historie, odnesla jsem si zajímavé věci...“
► „Spokojenost - nadšení pro kreativní tvorbu“
► „Moc šikovná lektorka“

Možnost získání odznaků

V rámci drátenických kroužků může absolvent získat řád jako ocenění za jeho práci. Odznaky uděluje lektorka na poslední hodině kroužku. Vlastníkům řádu můžou být poskytnuty některé výhody.


Modrý řád je pro všechny, kteří úspěšně splní úkoly a v rámci kroužku aktivně drátují alespoň 6 hodin.
Zelený řád je pro některé, kteří doloží tvoření i mimo kurz, vyhledávají informace o drátování a snaží se rozvíjet sebe i drátenické řemeslo. Na kroužku mají oddrátováno alespoň XX hodin.
Červený řád obdrží ten, kdo velmi zručně ovládá celou řadu drátenických technik, vytrvale doplňuje své zkušenosti i vědomosti, účastnil se několika kurzů a udrátuje závěrečný výrobek podle zadání lektorky. (Výjimečně může být prominuto.)

V roce 2016 vytvořila Misulka_X, kontakt.